Budka lęgowa dla ptaków - typ E - linia PREMIUM

Cena: 100,00 zł

KUP ON-LINE

DANE TECHNICZNE:

Wysokość:   61 cm
Szerokość:   34 cm
Długość:   34 cm
Średnica otworu wlotowego:   150 mm
Grubość ściany przedniej wokół otworu wlotowego:   2 cm
Waga:   11,00 kg
Długość uchwytu mocującego:   80 cm
Grubość desek:   2 cm
Liczba warstw impregnatu:   2

Kolory:

   • naturalny (pokost lniany)
   • zielony
   • cedr
   • ciemny orzech

Na specjalne zamówienie możliwość zastosowania również innych barw.

GATUNKI ZASIEDLAJĄCE:

  

Zdjęcia:

Budka: SZUSTAK photography
Ptaki: Cezary Korkosz

ZASADY ROZWIESZANIA:

Puszczyk zwyczajny, czyli najliczniej występująca w Polsce sowa, chętnie zasiedla budki lęgowe typu E pod warunkiem, że są montowane na wysokości ponad 8 – 10 metrów. Skrzynki dla tego gatunku rozwieszamy w lasach (w głębi drzewostanów), w parkach wiejskich i miejskich, w alejach starych drzew liściastych, a także w skupiskach gęstych świerków zapewniających doskonałą osłonę.

Kaczka krzyżówka – gatunek występujący na wszelkiego rodzaju zbiornikach wodnych, gniazdujący w gęstwienie przybrzeżnych szuwarów i traw, ale także w dziuplach drzew. Dlatego chcąc pomóc temu gatunkowi, zaleca się montaż skrzynki typu E na drzewach porastających brzegi wód. Wysokość wieszania 3 metry i więcej.

Gągoły i tracze – nielicznie występujące w Polsce (szczególnie tracze) gatunki nurkujących kaczek, gniazdujących w dziuplach drzew nad śródleśnymi zbiornikami wodnymi.

Budki lęgowe typu E wieszamy właśnie w takim środowisku, na wysokości od 3 do nawet kilkunastu metrów (w miejscach ogólnodostępnych montujemy skrzynki wyżej, natomiast w miejscach bezpiecznych takich jak np. wyspa na jeziorze wystarczy wysokość 3 metrów nad ziemią.

Na dno budki typu E, niezależnie od gatunku docelowego, należy wysypać kilkucentymetrową warstwę kory, trocin czy też wysuszonego mchu, z uwagi na to, że ptaki je zasiedlające nie budują gniazd.

Cena: 100,00 zł

KUP ON-LINE

Polecamy:

Rzetelna Firma